10 populārākās baznīcas Eiropā

Parīzes Dievmātes katedrāle, Parīze

Izvietota gar Sēnas upi, Parīzes Dievmātes katedrāle katru gadu piesaista vairāk apmeklētāju, nekā Eifeļa tornis un Luvra. Uzbūvēta laikposmā starp 1163. un 1345. gadu p.m.ē., tā ir viena no senākajām katedrālēm Eiropā. Tā ir būvēta gotikas stilā, ar daudzām senām statujām, pasaules lielākajām ērģelēm un 13 tonnas smago zvanu. Baznīca ir piedzīvojusi daudz vēsturisku notikumu – Napoleona kronēšanu par Francijas imperatoru un Žannas d’Arkas kanonizāciju, kā arī daudzu Francijas republikas prezidentu bēres. Tā ir nozīmīga franču vēstures, literatūras, kultūras daļa un tā ir ļoti vērtīga Francijas iedzīvotājiem.

notre dame
Notre dame, Francija

Svētā Pētera bazilika, Vatikāns

Uzskatīta par slavenāko renesanses stila arhitektūras darbu, šī Romas katoļu baznīca ir pāvesta mītne un vissvētākā katoļu baznīca. Tā atrodas Vatikānā, mazākajā pasaules valstī, un tiek uzskatīts, ka tajā atrodas svētā Pētera kapenes, kas piesaista svētceļotājus no visas pasaules. Daudzi mākslinieki un skulptori, piemēram, Mikelandželo un Bernīni darbojušies pie baznīcas dizaina, pie Siksta kapelas. Senā svētā Pētera bazilika atradusies šajā vietā laikposmā no 4. līdz 16. gadsimtam p.m.ē. Tagadējā bazilika uzcelta laikposmā no 1506. līdz 1626. gadam. Katedrāles ietilpība ir 60 000 cilvēku.

Doms, Florence, Itālija

Florences katedrāle ir viena no lielākajām Itālijā. Doms sastāv no bazilikas un Jāņa Kristītāja baptistērijas. Katedrāle celta gotikas stilā un tās būvniecība aizņēma 140 gadus. Pamati tika likti 1296. gadā  un sākotnēji tika plānots, ka pie ieejas būs Mikelandželo Dāvida statuja.

Florences katedrāle
Doms, Florence

Svētā Bazilika, Maskava, Krievija

Viena no slavenākajām Krievijas celtnēm, kas izvietota Sarkanajā laukumā Maskavā, pilsētas centrā. Neparasti krāsainā un krāšņā arhitektūra padarījusi baziliku par Maskavas simbolu. Tās celtniecība tika pabeigta 1561. gadā Ivana Bargā vadībā un tolaik tā bija pilsētas augstākā ēka. 1990. gadā ēka iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Sagrada Familia, Barselona, Spānija

Slavenā katedrāle, kas atrodas Barselonā un ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā tiek īpaši slavēta tās arhitektūras dēļ, ko iedvesmojusi daba, kas apņem baznīcu. Kolonnas savītu stumbru un zaru formā baznīcas iekšienē slavina naturālistisku mākslu. Pēc tikko saņemtās atļaujas turpināt būvniecību, baznīca tiks pabeigta 2026. gadā, tieši 100 gadus pēc sākotnējā arhitekta Antonio Gaudi nāves.

Sagrada Familia
Sagrada Familia, Spānija

Ķelnes katedrāle, Ķelne, Vācija

Ķelnes katedrāle ir katoļu baznīca Vācijā un visapmeklētākais objekts valstī ar 20 000 apmeklētāju katru dienu. Tās dvīņu torņu smailes un gotiskā arhitektūra ir atpazīstama visā pasaulē un ieguvusi Pasaules mantojuma titulu 1996. gadā. Lielākās gotiskās baznīcas Eiropā celtniecība aizsākusies 1248. gadā, un bija nepieciešami 632 gadi, lai to pabeigtu. Šīs baznīcas mākslinieciskā vērtība gan ārpusē, gan iekšpusē, ir nesalīdzināma ne ar vienu baznīcu kontinentā. No tās pārredzama Reinas upe. Katedrāle izdzīvojusi abus Pasaules karus un glabā tādas vērtības, kā ornamentētās trīs karaļu kapenes, 700 gadus vecu augstu altāri, kas veidots no melna un balta marmora un ozolkoka krucifiksu, kas datējams ar 960. gadu p.m.ē.

Svētā Marka bazilika, Venēcija, Itālija

Krāšņā Svētā Marka bazilikai pamati lkti 832. gadā p.m.ē, un mūsdienu bazilika bijusi pabeigta 1071. gadā ar daudzām rekonstrukcijām gadsimtu gaitā. Šai bazilikai ir milzīga vērtība pilsētnieku vidū. Ieejot iekšā, tūristus sagaida zelta mozaīkas virs galvas, burvīgas statujas un iespaidīga arhitektūra. Baznīca un Svētā Marka laukums piesaista tūristus ar tā bizantiešu arhitektūru un ir visapmeklētākais objekts Venēcijā.

Svētā Marka bazilika
Svētā Marka bazilika, Itālija

Vestminsteras Abatija, Londona, Lielbritānija

Vestminsteras Abatija ir slavena gotiskā stila baznīca Vestminsterā un ir bijusi daļa no britu kultūras daudzus gadsimtus, tā slavināta mākslā, stāstos, dziesmās, poēmās. Baznīcai pamati likti 10.gadsimtā un kopš 1066. gada šī ir bijusi vieta, kur tiek kronēti angļu monarhi, noritējušas 16 karaliskās kāzas un 3300 nozīmīgu cilvēku bēres. Tagad tā ir UNESCO Pasaules Mantojuma sarakstā. Temzas upe un Vestminsteras pils atrodas netālu no baznīcas un gotiskā arhitektūra piesaista tūristu masas katru gadu.

HallgrÍmskirkja, Reikjavīka, Islande

Ar tās smaili 74.5 metru augstumā, šī ir lielākā baznīca, kas atrodas Islandē un ir salīdzinoši jauna, salīdzinot ar citām baznīcām šajā listē. Tās ekspresionisma arhitektūra līdzinās Islandes ainavām un ielejām. Tā tika pabeigta 1986. gadā pēc 40 gadu celtniecības. Tā ir unikāli uzcelta tādā veidā, ka tā ir redzama no jebkuras vietas Reikjavīkas pilsētā. Tūristiem ieejas maksa ir 10 dolāri, un ir iespēja uzbraukt augšā ar liftu.

Hallgrímskirkja
Hallgrímskirkja

Bazilika Notre-Damede Fourvière, Liona, Francija

Izgreznota ar krāšņām mozaīkām un zelta rotājumiem, Notre-Dame de Fourvière atrodas stāvā pakalnā netālu no Lionas pilsētas. Baznīca sākotnēji tika celta ar privātiem līdzekļiem no 1872. līdz 1884. gadam un vēlāk ieguva mazsvarīgas bazilikas statusu. Tā bija veltīta Dievmātei, Jaunavai Marijai. Tā ir skaista vieta, lai apbrīnotu skatus, kuros redzama Lionas pilsēta.