9 inovatīvās arhitektūras pērles Kopenhāgenā

Kopenhāgena ir slavena ar vienu no interesantākajām arhitektūrām pasaulē, un Dānijas galvaspilsētas koncentrēšanās uz ilgstpējīgumu iedrošina arhitektus būvēt ēkas, kas ir ne tikai skaistas, bet arī ekoloģiski draudzīgas.

The Silo

Kopenhāgenā, Nordhavn rajona industriālajā zonā, kas tikusi pārveidota par jaunu rajonu, 17 stāvus augsta graudu tvertne tikusi pārbūvēta par dzīvojamo māju ar dzīvokļiem. Rezultātā radīta monolītiska ēka ar fantastisku betona interjeru. Fasāde veidota no neapstrādāta, cinkota tērauda. Ēka sastāv no 38 dzīvokļiem, un dažos griesti ir 7 m augstumā. Tas ir lielisks piemērs, kā var izmantot eksistējošas ēkas, pārveidojot tās. Šajā ēkā ir arī restorāns, kurā laipni aicināti visi apmeklētāji.

The silo
Arhitektūras izstrādājums: The Silo

Karaliskā bibliotēka

Tās kubiskās formas dēļ, karaliskā bibliotēka zināma arī kā Melnais Dimants. Šis arhitektūras meistardarbs, kura autors ir dāņu arhitekts Hammer Lassen, ir izvietota tieši pie ūdens. Melnajā Dimantā ir ne vien milzīga grāmatu izvēle, bet arī kafejnīca, grāmatnīca, izstāžu telpa un restorāns. Turklāt šeit tiek rīkotas arī mākslinieciskas performances, koncerti un konferences īpaši tam paredzētā vietā, kas ļauj pulcēt līdz pat 600 apmeklētāju.

Karaliskā bibliotēka
Dānijas nacionālā bibliotēka

Kastrup Sea Bath

Visstilīgākā vieta Dānijā, kur izbaudīt peldi, ir Kastrup jūras vanna, kas izveidota 2004. gadā. Pilnībā pieejamā peldvieta, kas vietējiem zināma arī kā “Gliemezis”, ir apaļas formas un tā sniedz patvērumu no brāzmainajiem vējiem.

Kastrup jūras vanna
Dānijas Kastrup jūras vanna

VM mājas

Šo ēku arhitektūra stipri atšķiras no klasiskajām, krāsainājām pilsētas mājām, kuras var atrast Kopenhāgenas centrā, tā ir daudz mūsdienīgāka. VM māju nosaukumu ēka ieguvusi, jo no augšas skatoties, ēkas izvietotas V un M formā. Šīs ēkas ir lielisks modernās dāņu arhitektūras paraugs.

Ordrupgaard

Zaha Hadid, viena no slavenākajām arhitektēm mūsdienu arhitektūras lauciņā, tika izvēlēta 1990. gadu beigās, lai paplašinātu Ordrupgaard muzeju, kurš ir franču impresionisma un dāņu mākslas mājvieta no zelta laikmeta. Arhitekte nāca klājā ar ideju par ēku, kas pilnībā atšķīrās no eksistējošās. Hadidas ēka tika projektēta kā ainavas turpinājums, tērpta melnas lavas betonā. Skaistais Ordrupgaard papildinājums padara ēku slavenu ne tikai mākslas, ko tā sevī glabā, dēļ, bet arī īpatnējās arhitektūras dēļ.

CopenHill

Pārveidot atkritumu pārstrādes centru par arhitektūras objektu, papildinot to ar kāpšanas zonu un slēpošanas trasi ir tik ļoti Kopenghāgenas stilā. Kopenhāgena kļuvusi par oglekļa neitrālu pilsētu, katru ganu pārstrādājot 440 000 tonnu atkritumu tīrā enerģijā katru gadu. Taču CopenHill ir slavena arī kā izklaides centrs, no kura jumta cilvēki slēpo. Tajā ir arī krosfita teritorija, siena, kurā kāpt un lielisks skatu laukums, kas padara to par īpašu industriālās arhitektūras pērli.

Kopenhāgenas starptautiskā skola

Kopenhāgenas starptautiskā skola atklāta 2017. gadā, pulcējot 1200 skolēnu no 3 līdz 19 gadu vecumam no 80 valstīm. Skolu veido četri asimetriski torņi, no kuriem paveras burvīgs skats uz pilsētu. Šo ēku mūsdienīgu padara 12 000 saules paneļu, kas izvietoti uz fasādes, kas ir viena no lielākajām saules sistēmām vienā ēkā visā pasaulē. Tas ir dāņu stilā- ēka būvēta, domājot par ilgstpējīgumu, stilu un inovatīvu dizainu.

Kalvebod Waves

Arhitektūra Dānijā sastāv ne tikai no ēkām. Spilgts piemērs ir Kalvebod Waves, kas ir kolekcija no koka saliņām, uz kurām var sauļoties un sportot. Koka dizains padara objektu mūsdienīgu.

Bella Sky Copenhagen

Ēka ir varena, 75 metrus augsta, ar torņiem, kas atbīdījušies viens no otra un veido rotaļīgu siluetu. Katrā ir ap 400 istabām un 23. stāvā ir viesnīcas bārs, kurā var baudīt burvīgus skatus uz pilsētu. Fasāde būvēta no stikla un alumīnija un tā noteikti ir viena no īpatnējākajām viesnīcām Dānijā.