Augstākās ēkas Eiropā

Nav nepieciešamības noteikti doties uz Dubaiju, lai redzētu varenas ēkas. Arī Eiropas arhitekti ir spējuši radīt varenas ēkas lielākajās Eiropas pilsētās.

The Shard, Londona

Teh Shard ir 309 metrus augsta ēka un tai ir 72 stāvi. Šī ir Eiropas augstākā celtne. The Shard ir debesskrāpis ar ofisiem un luksus klases dzīvokļiem augšējos stāvos. Ēku var redzēt praktiski no jebkuras vietas Londonā. Tā ir izvietota netālu no Londonas tilta, vēl viena Londonas pilsētas simbola.

the shard
Londonas augstākā celtne

Komercbankas tornis, Frankfurte

Šī ir mazliet vecāka un zemāka ēka nekā The Shard Londonā. Komercbankas tornis ir 300 metrus augsts un ticis atklāts 1997. gadā. Tās autors ir slavenais arhitekts Normans Fosters.

Tas ir viens no pilsētas simboliem. Kā jau tā nosaukums paredz, tornis joprojām kalpo par vienu no Komercbankas filiālēm un vairākus gadus tā ir bijusi augstākā celtne Eiropā.

Frankfurtes komercbankas tornis
Frankfurtes komercbankas tornis

Messeturm, Frankfurte

Frankfurtē ir vēl viena varena augstceltne – Messeturn 257 metru augstumā, ar 63 stāviem.

Messetrum
Messetrum tornis, Frankfurte

Torre Foster, Madride

Tam ir dažādi nosaukumi, piemēram, “Cepsa Tower”, taču slavenākais ir Torre Foster, un šo nosaukumu devis būves arhitekts Normans Fosters. Arhitekts nav iesācējs šāda veida būvēs, tā kā viņš ir arī Komercbankas torņa Frankfurtē autors.

torre foster
Torre Foster, Madride

One Canada Square, Londona

Šis bija Londonas augstākais debesskrāpis ļoti ilgus gadus, līdz tika atklāts “The Shard”. Tas ir 235 m augsts un tam ir 50 stāvi. Oriģināli tika plānots, ka tas būs 250 metrus augsts, taču Londonas lidosta ar to nebija mierā.

Kultūras & zinātnes pils, Varšava

Kultūras un zinātns pils ir 237 m augsta būve un tai vajadzētu tikt ierindotai pirms “One Canda Square”, taču tās augstums iekļauj tās antenu.

Pati būve ir 188 metrus augsta un tai ir 42 stāvi. Nav vajadzības aplūkot to no lejas, var uzkāpt pašā augšā un apbrīnot Polijas augstāko celtni.

First Tower, Parīze

Šī ēka ir 231 m augsta un arī viena no visjaunākajām – tās būve pabeigta 1974. gadā, kā arī tā tikusi renovēta 2010. gadā un padarīta augstāka. Tagad tā ir augstāka par Monparnasas torni, kas līdz šim bijis augstākais debesskrāpis Francijā.

Tour Montparnasse, Parīze

Daudzi parīzieši joprojām domā, ka Monparnasas tornis ir augstākais Francijā – lai gan tā vairs nav, tas tomēr joprojām ir visapmeklētākais. Ar tā 210 m augstumu un 59 stāviem, Monparnasas tornis ir bijusi Francijas augstākā ēka līdz 2011. gadam, kad “The First Tower” ticis renovēts.

Turning Torso, Malmo

Turning Torso ir viena no augstākajām būvēm Eiropā un augstākais tornis Skandināvijā. Tā augstums ir 190 m un tam ir 57 stāvi. Tas ieguvis savu vārdu tā savītās formas dēļ un tā ir pirmā celtne pasaulē ar šādu formu.

Intempo, Benidorma

Šis debesskrāpis, kurš ir 189 m augsts, ticis pabeigts 2014. gadā, 7 gadus pēc tam, kad projekts bijis uzsākts. Spānijas nekustamā īpašuma krīze ievērojami palēnināja procesu. Dzīvoklis tajā ir lētāks, nekā dzīvoklis Parīzē, tomēr tik un tā vairāk par 6000 eiro par kvadrātmetru.