Īpašākās pilis Eiropā

Stāvot pie kādas no grandiozo Eiropas piļu ieejām, jūtams kaut kas maģisks. Varbūt tas ir to lielā mēroga un skaistuma dēļ. Varbūt tā ir varenība – zināšanas, kas bija nepieciešamas lielām strādnieku grupām desmitiem vai simtiem gadu, lai pabeigtu darbu tādā laikmetā, kas nebija saistīts ar mūsdienu tehnoloģijām. Vai varbūt tā ir priekšnojauta, kas Tevi sagaida iekšā, apvienojumā ar unikālo iespēju atgriezties laikā un iztēloties dzīvi, kāda tā bijusi pirms daudziem gadu desmitiem.

Par vienu varam būt pārliecināti- Eiropa zina, kā būvēt pilis. Ja ir vēlme apmeklēt fascinējošākās no tām, te ir piemēri, ar ko sākt.

Pena National Palace (Sintra, Portugāle)

Pateicoties pils arhitektam Baron Wilhelm Ludwig von Eschwege, Penas pils dizains un konstrukcija līdzīga citām pilīm Eiropā.

Penas pils ir ļoti krāsaina, koši dzeltenām sienām un sarkaniem torņiem, un tā atrodas patiesi gleznainā vietā – augstu Sintras kalnos. Tā ir vienlīdz iespaidīga gan ārpusē, gan iekšpusē. 360 grādu ainava atklāj ieleju uz Atlantiskā okeāna pusi un sniedz šai vietai pasakas auru.

Sintra ir pilna ar skaistām pilīm.

Pena National Palace
Pena National Palace, Portugāle

Mont Saint-Michel (Normandija, Francija)

Mont Saint-Michel katru gadu piesaista vairāk kā 3 miljonus apmeklētājus pie saviem vārtiem, kas padara to par vienu no populārākajām pilīm Eiropā. Atšķirībā no citām franču pilīm, Mont Saint-Michel iesākumā bijis klosteris. Tās unikālā atrašanās vieta- 594 metri virs zemes, pievieno tai noslēpumainību un valdzinājumu.

Paisuma laikā var likties, ka doties pastaigā pa smilšaino līci, lai sasniegtu Mont Saint-Michel ir laba ideja. Taču ir dzirdēts, ka apmeklētāji var kļūt par upuriem dziļajiem dubļiem un dramatiskajam paisumam, kas šaudās ap to, pārvēršot šķietami pieejamo būvi par viegli izolētu salu ar vienu vienīgu ieejas ceļu.

Mont Saint-Michel
Mont Saint-Michel, Francija

Bran pils (Bran, Rumānija)

Lielākā daļa cilvēku zina Bran pili kā Drakulas pili. Lai gan tās saistība ar izdomāto tēlu nav tik liela, kā mārketinga materiāli cenšas to padarīt, tā joprojām ir viena no Austrumeiropas fascinējošākajām pilīm. Interjers iekšpusē nav tik ļoti iespaidīgs, taču skati un iespējas uzņemt skaistas fotogrāfijas ārpusē padara to par apmeklēšanas vērtu.

Bran pils celta vēlajos 1300. gados, un gadu laikā tai ir bijušas dažādas funkcijas, sākot ar aizsargāšanas funkciju līdz pat mītnes vietai karaliskajai ģimenei 1920. gadā. Pils tikusi atvērta apmeklētājiem tikai 2009. gadā.

Bran pils
Bran pils, Rumānija

Neuschwanstein pils (Fussen, Vācija)

Neuschwanstein pils ir viena no atpazīstamākajām pilīm Eiropā, ja ne pasaulē. Tā ir ikoniska 19. gadsimta romānisma stilā celta būve Bavārijas dienvidrietumu daļā un katru gadu tā uzņem vairāk kā 1 miljonu apmeklētāju. Sākotnēji tā kalpoja kā personīgā atpūtas vieta Ludvigam otrajam- Bavārijas karalim, taču kopš viņa nāves 1886. gadā tā tikusi atvērta apmeklētājiem.

Pils skati ir gandrīz iespaidīgāki, nekā skati no pils, un daudzi tūristi kāpj tuvākajos kalnos, lai uzņemtu “Instagram” cienīgas fotogrāfijas.

Neuschwanstein pils
Neuschwanstein pils, Vācija