Moderno ēku gids Eiropā

Kunsthaus Graz

Kunsthaus Graz Austrijā ir jauna ēka, veltīta mūsdienīgajai mākslai. Ēkas fasāde ir klāta ar gigantiskiem pikseļiem, kas to izgaismo nakts debesīs. Iekšpusē, mākslas galerijas slavina jaunos fotogrāfijas, dizaina, kinematogrāfijas mākslasdarbus un pat interneta mākslu.

Kunsthaus Graz
Kunsthaus Graz, Austrija

Centre Georges Pompidou, Parīze

Centre Georges Pompidou Parīzē tika uzbūvēts 1970. gados un ir krietni priekšā laikmetam. Šī kompleksā ēka ir mājvieta publiskajai bibliotēkai, tāpat kā lielākajam publiskās mākslas muzejam Eiropā. Tūkstošiem cilvēku apmeklē šo vietu katru dienu.

Centre Georges Pompidou
Centre Georges Pompidou, Parīze

Maxxi

Pagāja desmit gadi, līdz tika uzbūvēta ēka Maxxi Itālijā. Ēkas unikālais dizains ir asu leņķu un liektu līniju kombinācija. Iekšpusē atrodas divi jauni muzeji: Maxxi art un Maxxi architecture.

maxxi
Maxxi, Roma

30 St Mary Axe, London

30 St Mary Axe ir Londonas finanšu rajons, neformāli saukts par The Gherkin. Tas paceļas 40 stāvu augstumā, ēka ir veidota no stikla. Lai gan ēka tiek izmantota komerciāliem nolūkiem, pēdējo stāvu var īrēt privātiem pasākumiem.

Guggenheim muzejs, Bilbao

Guggenheim muzejs Bilbao ir izvietots pie Nervion upes Spānijā. Tā dizains pieder slavenam arhitektam Frank Gehry un tas tika uzbūvēts 1997. gadā. Šis modernās mākslas muzejs ir slavens ar tajā izmantotajiem materiāliem- titānu un kaļķakmeni.

Oslo Operas ēka

Oslo operas ēka Norvēģijā ir viena no Eiropā apbalvotākajām ēkām. Tā tika uzbūvēta 2007. gadā un tai ir milzīga pakava veida auditorija, no logiem veidots lobijs un pat skeitbordistiem draudzīga ārpuse. Kad tajā nenotiek uzstāšanās, iekšpusē var apskatīt galerijas.

Harpa koncerthalle Reikjavīkā, Islandē

Harpa ir apbalvotā koncerthalle Reikjavīkā Hārboras ostā. Ēkas dizains ietver lielu daudzumu stikla, gaismu un cementa. Tā ir ļoti skaista ārpusē un ar ideālu akustiku iekšpusē.

Black Diamond, Kopenhāgena

Izvietota Kopenhāgenas sirdī, karaliskā bibliotēka ir kļuvusi par vienu no Dānijas labākajiem arhitektūras sasniegumiem. Bibliotēkas jaunā mājvieta, zināma kā Black Diamond ir celta no īpaša melnā granīta veida. Iekšpusē atrodas divi muzeji, restorāni, tiek rīkoti koncerti.