Varenākās koncerthalles Eiropā

Kā jau klasiskās mūzikas dzimtenē, Eiropā ir vienas no labākajām koncerthallēm visā pasaulē, sākot ar vēsturiskām ēkām līdz mūsdienu būvēm. Te apskatīsim piecas apmeklētākās koncerthalles klasiskās mūzikas faniem.

Musikverein

Vīnes filharmoniskā orķestra mājvieta, Musikverein tiek uzskatīta par vienu no varenākajām koncerthallēm pasaulē. Slavenais komponists Brāmss bija viens no pirmajiem, kas uzstājās šeit 1870. gadā īsi pēc tam, kad halle bijusi uzbūvēta, aizsākot pirmo vēstures nodaļu. Mūsdienās šajā vietā uzstājas klasiskie mūziķi no visas pasaules.

Musikverein
Musikverein, Austrija

Concertgebouw

Viena no nedaudzajām Musikverein sāncensēm pasaulē, šī halle Amsterdamā ir slavena ar tās nepārspējamo akustiku. Tās repertuārā iekļauta gan klasiskā mūzika, gan džezs un citi mūzikas stili. 2017. gada pavasara sezonā tā piedzīvojusi Yuja Wang Čaikovska klavierkoncerta spēli un Chick Corea Trio uzstāšanos.

concertgebouw
Concertgebouw, Nīderlande

Elbphilharmonie

Vēl ir par agru saukt to par vienu no varenākajām, taču tā noteikti ir viena no aizraujošākajām koncerthallēm. Elbphilharmonie (zināma arī kā Elb Philharmonic Hall) tika atklāta Hamburgā 2017. gadā ar varenu gaismas šovu un NDR Elbphilharmonie Orchestra uzstāšanos. Gada programma ir eklektiska, apvienojot dažādus mūzikas stilus, uzstājoties vācu orķestriem, starptautiskiem džeza mūziķiem un popmūzikas zvaigznēm, piemēram, Simple Minds. Tās atrašanās vieta tieši blakus Elbas upei padara to par vienu no lieliskākajām pieturvietām, dodoties Eiropas kruīzā.

Elbphilharmonie
Elbphilharmonie, Vācija

Mirabell Palace

Mirabell Palace ir viena no atmosfēriskākajām un vēsturiskākajām koncerthallēm  Eiropā. Mocarts sniedza šeit savus koncertus un mūsdienās te notiek Zalcburgas pils koncerti. Šī vieta noteikti ir jāapskata klasiskā mūzikas cienītājiem, tā kā šeit slavenais Mocarts uzsāka savu karjeru.

Royal Albert Hall

Royal Albert Hall ir ļoti daudzpusīga pasākumu rīkošanas vieta, un tās daudzveidīgie pasākumi, kas tikuši rīkoti 150 gadu laikā kalpo kā pierādījums. Tā ir klasiskās mūzikas mājvieta Lielbritānijā un bieži uzņem tādus māksliniekus, kā Royal Philharmonic Orchestra, un ir slavena arī ar tādiem koncertiem, kā roka ikonas Pink Floyd uzstāšanās.